Shop Mobile More Submit  Join Login
About Deviant GölgeTurkey Recent Activity
Deviant for 9 Years
Needs Core Membership
Statistics 159 Deviations 97 Comments 28,938 Pageviews
×

Newest Deviations

Golge e-Dergi Temmuz 2014 Sayi 82 by GolgeDergi Golge e-Dergi Temmuz 2014 Sayi 82 :icongolgedergi:GolgeDergi 0 0 Golge e-Dergi Ekim 2013 Sayi 73 by GolgeDergi Golge e-Dergi Ekim 2013 Sayi 73 :icongolgedergi:GolgeDergi 4 0 Golge e-Dergi Eylul 2013 Sayi 72 by GolgeDergi Golge e-Dergi Eylul 2013 Sayi 72 :icongolgedergi:GolgeDergi 1 1 Golge e-Dergi Austos 2013 Say 71 by GolgeDergi Golge e-Dergi Austos 2013 Say 71 :icongolgedergi:GolgeDergi 1 0 Golge e-Dergi Temmuz 2013 Sayi 70 by GolgeDergi Golge e-Dergi Temmuz 2013 Sayi 70 :icongolgedergi:GolgeDergi 3 0 Golge e-Dergi Haziran 2013 Sayi 69 by GolgeDergi Golge e-Dergi Haziran 2013 Sayi 69 :icongolgedergi:GolgeDergi 2 1 Golge e-Dergi ''Kahraman'' Ozel Sayisi Nisan 2013 by GolgeDergi Golge e-Dergi ''Kahraman'' Ozel Sayisi Nisan 2013 :icongolgedergi:GolgeDergi 0 0 Golge e-Dergi ''Su''Oyku Ozel Sayi 68 Nisan 2013 by GolgeDergi Golge e-Dergi ''Su''Oyku Ozel Sayi 68 Nisan 2013 :icongolgedergi:GolgeDergi 1 0 Golge e-Dergi ''Kahraman'' Ozel Sayisi by GolgeDergi Golge e-Dergi ''Kahraman'' Ozel Sayisi :icongolgedergi:GolgeDergi 0 0 Golge e-Dergi Nisan 2013 Sayi 67 by GolgeDergi Golge e-Dergi Nisan 2013 Sayi 67 :icongolgedergi:GolgeDergi 3 0 Golge e-Dergi Mart 2013 Sayi 66 by GolgeDergi Golge e-Dergi Mart 2013 Sayi 66 :icongolgedergi:GolgeDergi 0 0 Golge e-Dergi Subat 2013 Sayi 65 by GolgeDergi Golge e-Dergi Subat 2013 Sayi 65 :icongolgedergi:GolgeDergi 0 0 Golge e-Dergi Ocak 2013 Sayi 64 by GolgeDergi Golge e-Dergi Ocak 2013 Sayi 64 :icongolgedergi:GolgeDergi 1 0 Golge e-Dergi Sayi 56 by GolgeDergi Golge e-Dergi Sayi 56 :icongolgedergi:GolgeDergi 0 0 Golge e-Dergi Nisan Sayi 55 by GolgeDergi Golge e-Dergi Nisan Sayi 55 :icongolgedergi:GolgeDergi 3 0 Golge e-Dergi Mart sayi 54 by GolgeDergi Golge e-Dergi Mart sayi 54 :icongolgedergi:GolgeDergi 0 0
null

Favourites

Prancing Horse by arifcekderi Prancing Horse :iconarifcekderi:arifcekderi 13 0 mystical birth by arifcekderi mystical birth :iconarifcekderi:arifcekderi 2 0 Scythian by arifcekderi Scythian :iconarifcekderi:arifcekderi 4 0 Bant by sumeyyekesgin Bant :iconsumeyyekesgin:sumeyyekesgin 53 2 Komodor by sumeyyekesgin Komodor :iconsumeyyekesgin:sumeyyekesgin 29 0 Lisbeth Salander by sumeyyekesgin Lisbeth Salander :iconsumeyyekesgin:sumeyyekesgin 146 27 runsle by hakankeles runsle :iconhakankeles:hakankeles 4 0 Kara by senelyesilot Kara :iconsenelyesilot:senelyesilot 3 0 Bad ass Santa by rawddesign Bad ass Santa :iconrawddesign:rawddesign 3 0 Witcher 3 fan art by DartGarry Witcher 3 fan art :icondartgarry:DartGarry 378 29 Light and Life to all He brings by InkyRose Light and Life to all He brings :iconinkyrose:InkyRose 89 46 Are you serious? by Isbjorg Are you serious? :iconisbjorg:Isbjorg 288 37 Cheetah by albundyland Cheetah :iconalbundyland:albundyland 3 0 Around the tower by Alianka Around the tower :iconalianka:Alianka 31 11 Standing Alone by BasakTinli Standing Alone :iconbasaktinli:BasakTinli 103 12 Under the Cerulean Sky by ellinsworth Under the Cerulean Sky :iconellinsworth:ellinsworth 6 0

Activity


Gölge e-Dergi, kolektif hazırlanan, isteyenlerin yazılarıyla çizimleriyle iştirak edebildiği, internet üzerinden ücretsiz olarak okunabilen bir e-dergi. 82. sayı ile bir kere daha huzurlarınızda… Harıl harıl süren bir aylık çalışmanın ardından masa üstünüzde…
Dergiyi pdf veya internet üzerinden okuyabilmek için bağlantıları vermeden önce 82. sayının içeriğinden de bahsetmeli…
Bu sayının kapağı Ömer Tunç’tan geldi.
Bu sayıda yer alan çizgi romanlar; Varol Gökdamar’dan yedinci bölümüyle maceraya devam eden “Kagan”, Bora Orcal'ın yazıp çizdiği ''Cin Ali Raporları'' üçüncü bölümü ile davam ediyor.Meriç Kocatürk’ün yazdığı ve Ali Cem Güngör’ün çizdiği “Death League”,Mehmet Kaan Sevinç'in yazıp çizdiği ''Manga Macera''
Bu sayının öyküleri; Can Çelikel’den “Amatör İşi”, Özgür Serdar Altunoğlu’ndan “THK-13BR Uçan Güve”. Bununlar birlikte tefrikalarımız devam etmekte bu ay. Sadık Yemni’nin “Yapay Zeka Dizisi” adlı altında ilk bölümünü yazdığı “Fikrimin Kara Deliği”, Kıvılcım Arduç’tan “Günahların Bekçisi-2”, ben de “Ateş Behiye” tefrikasının ikinci öyküsü “Kefe Köle Pazarı Yolunda”yı yazdım.
Öykü illüstrasyonları; Enver Gökhan Altun, Özgür Serdar Altunoğlu, Eren Ersoy ve Mehmet Kaan Sevinç’ten.
Fantastik şiirler bu sayıda da arz-ı endam etmede. Cevher Karakoç’tan, “Witch King’in Kıyım Yemini” ve “Büyük Elf Göçü”.
Ahmet Yüksel abimiz bu sayıda da bizi röportajsız bırakmadı sağ olsun. “Büyücü Tekir” romanıyla tanınan ve bundan hareketle “Bir Zamanlar Sahada” adıyla çizgi romana dönüştürülen yazar Bülent Sağman, “#dirençizgiroman” adlı Gezi Parkı Direnişi’ni anlatan çizgi romanın editörü Can Yalçınkaya ve “Free Comic Books Day ya da Beleş Çizgi Roman Günü” ile alakalı olarak Arkabahçe’den Ahmet Kocaoğlu’ya yaptığı röportajları okuyacağız.
Emrah Çıldır da “Zahiri’de Beleş Çizgi Roman Macerası”nı anlattı.
Hasan Nadir Derin de bu sayıda bir önceki sayıda bahsettiği 25. Yaşını kutlayan “Ankara Uluslararası Film Festivali”nden gözlemlerini ve yarışma sonuçlarını aktardı.
Yazarının kaleminden bölümümüzü bu ay “Kalsedon Serisi 1-Karanlığın Yükselişi” kitabının yazarı Oktay Bayram’a ayırdık.
Alp Bilgin’in kaleminden “Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri” incelemesini de bu sayıda okuyacağız.
Bu ay gerek kitaplar ve çizgi romanlarla alakalı gerekse etkinliklerle alakalı bazı haber yazıları yazdım. Etkinliklerde bu yıl ikincisi düzenlenen GİO Ödül Töreni’nden bahsettim. Kitaplarda ve çizgi romanlarda Devrim Kunter’in Seyfettin Efendi’sinin yurtdışına açılması mevzusuna ve Murat Başekim’in yeni öykü kitabı “Hayal Et Hikayeleri”ne değindim. Bunun haricinde Ramazan münasebetiyle, bazı fantastik içerikli Karagöz-Hacivat oyunları üzerine bir inceleme kaleme aldım. Yine Kahraman Özçelik’in Soma Faciası ile alakalı bir  illüstrasyon hazırladı mevzunun ufak bir hatırlatmasını yaptık.
Bu sayının arka kapağını Eren Ersoy çizdi.

Dergiyi indirip okumak için:  www.mediafire.com/download/c66…
Dergiyi internetten okumak için:issuu.com/golgedergi/docs/golg…
Dergi arşivimize ulaşmak için: issuu.com/golgedergi
Facebook grubumuz için: www.facebook.com/groups/golgee…
Bize; golgedergimail@gmail.com adresinden ulaşabilir, yazılarınızı-illüstrasyonlarınızı bu adrese gönderebilirsiniz. Yazı-çizimlerin son gönderim tarihlerini, hazırlama yönergelerini ve duyuruları ise yukarıda belirttiğimiz facebook grubu üzerinden öğrenebilirsiniz.

İyi okumalar dilerim…
Gölge e-Dergi Editörü
Mehmet Berk Yaltırık

deviantID

Comments


Add a Comment:
 
:icongolgedergi:
GolgeDergi Featured By Owner Nov 1, 2013
:) hatırlatırız
Reply
:iconbuka-limon:
buka-limon Featured By Owner Nov 1, 2013   General Artist
Favori için teşekkürler.
Reply
:iconloreathan:
Loreathan Featured By Owner Oct 31, 2013  Hobbyist Digital Artist
izleme için teşekkürlerr
Reply
:iconachfighter:
achfighter Featured By Owner Dec 5, 2012  Hobbyist General Artist
Merhaba derginin içeriğini ve çizimlerinizi çok beğendim.

İyi günler, iyi çalışmalar. :)
Reply
:icongolgedergi:
GolgeDergi Featured By Owner Oct 22, 2013
Teşekkür ederiz
Reply
:iconhellkrusher:
Hellkrusher Featured By Owner Feb 21, 2012  Professional Digital Artist
Merhaba, ben Hazal Yayalar. Hacettepe Üniversitesi Grafik 2011 mezunuyum. Gölge için kapak çalışması yapmak istiyorum. Bunun için ne yapmam gerektiğini yazarsanız çok sevinirim.

Portfolyo sayfam:
[link]

İyi günler.
Reply
:iconhayalsaati:
hayalsaati Featured By Owner May 14, 2012
merhaba
Mehmet abi cevap verdi mi bilmiyorum ama [link] den kapaklarımıza bakabilirsin. Kapaklardaki şapkalı kızımızın adı Gölge. Tüm çizerlerimiz Gölge'yi resmediyor.. golgeedit@gmail.com adresinden Mehmet Sevinç'e kapağnı yollayabilirsin.
Reply
:icongolgedergi:
GolgeDergi Featured By Owner Jan 1, 2012
Gegeru Sayı 39 pdf uyarısı için teşekkürler.Gerekli yüklemeyi tekrardan yapacağız.
Reply
:icongegeru:
Gegeru Featured By Owner Dec 4, 2011  Hobbyist Digital Artist
Merhaba, buraya bakiyor musunuz bilmiyorum ama nereye yazacağimi bulamadim. Sayi 39 u pdf olarak okumak istedim geçen gün, ama dosya silinmiş. Düzeltirseniz sevinrim. =)
Reply
:iconmureckep:
mureckep Featured By Owner Jul 20, 2011
meraba. :wave:
kolay gelsin.
Reply
Add a Comment: