Shop Mobile More Submit  Join Login
×
Gölge e-Dergi, kolektif hazırlanan, isteyenlerin yazılarıyla çizimleriyle iştirak edebildiği, internet üzerinden ücretsiz olarak okunabilen bir e-dergi. 82. sayı ile bir kere daha huzurlarınızda… Harıl harıl süren bir aylık çalışmanın ardından masa üstünüzde…
Dergiyi pdf veya internet üzerinden okuyabilmek için bağlantıları vermeden önce 82. sayının içeriğinden de bahsetmeli…
Bu sayının kapağı Ömer Tunç’tan geldi.
Bu sayıda yer alan çizgi romanlar; Varol Gökdamar’dan yedinci bölümüyle maceraya devam eden “Kagan”, Bora Orcal'ın yazıp çizdiği ''Cin Ali Raporları'' üçüncü bölümü ile davam ediyor.Meriç Kocatürk’ün yazdığı ve Ali Cem Güngör’ün çizdiği “Death League”,Mehmet Kaan Sevinç'in yazıp çizdiği ''Manga Macera''
Bu sayının öyküleri; Can Çelikel’den “Amatör İşi”, Özgür Serdar Altunoğlu’ndan “THK-13BR Uçan Güve”. Bununlar birlikte tefrikalarımız devam etmekte bu ay. Sadık Yemni’nin “Yapay Zeka Dizisi” adlı altında ilk bölümünü yazdığı “Fikrimin Kara Deliği”, Kıvılcım Arduç’tan “Günahların Bekçisi-2”, ben de “Ateş Behiye” tefrikasının ikinci öyküsü “Kefe Köle Pazarı Yolunda”yı yazdım.
Öykü illüstrasyonları; Enver Gökhan Altun, Özgür Serdar Altunoğlu, Eren Ersoy ve Mehmet Kaan Sevinç’ten.
Fantastik şiirler bu sayıda da arz-ı endam etmede. Cevher Karakoç’tan, “Witch King’in Kıyım Yemini” ve “Büyük Elf Göçü”.
Ahmet Yüksel abimiz bu sayıda da bizi röportajsız bırakmadı sağ olsun. “Büyücü Tekir” romanıyla tanınan ve bundan hareketle “Bir Zamanlar Sahada” adıyla çizgi romana dönüştürülen yazar Bülent Sağman, “#dirençizgiroman” adlı Gezi Parkı Direnişi’ni anlatan çizgi romanın editörü Can Yalçınkaya ve “Free Comic Books Day ya da Beleş Çizgi Roman Günü” ile alakalı olarak Arkabahçe’den Ahmet Kocaoğlu’ya yaptığı röportajları okuyacağız.
Emrah Çıldır da “Zahiri’de Beleş Çizgi Roman Macerası”nı anlattı.
Hasan Nadir Derin de bu sayıda bir önceki sayıda bahsettiği 25. Yaşını kutlayan “Ankara Uluslararası Film Festivali”nden gözlemlerini ve yarışma sonuçlarını aktardı.
Yazarının kaleminden bölümümüzü bu ay “Kalsedon Serisi 1-Karanlığın Yükselişi” kitabının yazarı Oktay Bayram’a ayırdık.
Alp Bilgin’in kaleminden “Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikayeleri” incelemesini de bu sayıda okuyacağız.
Bu ay gerek kitaplar ve çizgi romanlarla alakalı gerekse etkinliklerle alakalı bazı haber yazıları yazdım. Etkinliklerde bu yıl ikincisi düzenlenen GİO Ödül Töreni’nden bahsettim. Kitaplarda ve çizgi romanlarda Devrim Kunter’in Seyfettin Efendi’sinin yurtdışına açılması mevzusuna ve Murat Başekim’in yeni öykü kitabı “Hayal Et Hikayeleri”ne değindim. Bunun haricinde Ramazan münasebetiyle, bazı fantastik içerikli Karagöz-Hacivat oyunları üzerine bir inceleme kaleme aldım. Yine Kahraman Özçelik’in Soma Faciası ile alakalı bir  illüstrasyon hazırladı mevzunun ufak bir hatırlatmasını yaptık.
Bu sayının arka kapağını Eren Ersoy çizdi.

Dergiyi indirip okumak için:  www.mediafire.com/download/c66…
Dergiyi internetten okumak için:issuu.com/golgedergi/docs/golg…
Dergi arşivimize ulaşmak için: issuu.com/golgedergi
Facebook grubumuz için: www.facebook.com/groups/golgee…
Bize; golgedergimail@gmail.com adresinden ulaşabilir, yazılarınızı-illüstrasyonlarınızı bu adrese gönderebilirsiniz. Yazı-çizimlerin son gönderim tarihlerini, hazırlama yönergelerini ve duyuruları ise yukarıda belirttiğimiz facebook grubu üzerinden öğrenebilirsiniz.

İyi okumalar dilerim…
Gölge e-Dergi Editörü
Mehmet Berk Yaltırık
issuu.com/golgedergi/docs/golg…
‘Bir Cinayet Tanığı’ konulu Gölge e-Dergi’nin öykü sayısını Berkin Elvan’a ithaf ediyoruz.
Bu sayının kapağı Volkan Akmeşe’den geldi.
Bu sayıda yer alan öyküler Ozan Bayar’dan 70 Milyon, Alper Kaya’dan Altın Dokunuş, Soner Işıksal’dan Android Sanatı, Manolya Küçük’ten Seni Gördüm, Sevil Bayrak’tan Bir Cinayeti İzlemek, Murat Başekim’den Cinayeti Gördüm, Adil Öztürk’ten Cinler Cengi, Can Çelikel’den Nihilist Canavar, Atab...erk Bozkurt’tan O’nun Ağzından, Mümin Can’dan Okyanusun Gözlerine Yolculuk, Erol Çelik’ten Öfke Raporu, Pınar Ebru Akbaba’dan Bir Karakol Tanığı, Gökcan Şahin’den Pozitronik Aşk, Mehmet Berk Yaltırık’tan Romalı Kalisto, Altuğ Can Onat’tan Ruh Hırsızı, Mahmut Kaan Yüksel’den Sessiz Tanık Yoktur, Arzu Yazıcı’dan Sessizliğin Tanıklığı, Serdar Burak Yıldız’dan Soluk, Sadık Yemni’den Baştanık, Zeynep Esra’dan Sonsuza Kadar, Mehmet Kaan Sevinç’ten Cinayeti Gördüm
Bu sayıda yer alan illüstrasyonların çizerleri Zeynep Zeze, İlker Yatı, Kaan Karacaova, Ömer Kahraman Özçelik, Hüseyin Esen, Başak Çetinkaya, Cem Çevikayak, Ebru Baş, Erdinç Kaftan, Mert Tanır, Nida Yiğitler, Coşkun Kuzgun, Büşra Akbulut, Buğra Batuhan Berah , Hasan Beder, Eren Ersoy, Ömer Gazi Yılmaz, Mehmet Kaan Sevinç ve Gülhan D Sevinç.
Gölge’nin redaksiyonunu Ceren Çalıcı, grafik tasarımını Gülhan D Sevinç yaptı.
Arka kapak çizerimiz Eren Ersoy
Gölge e-Dergi'yi online okumak için issuu.com/golgedergi/docs/golg…
Gölge e-Dergi arşivi issuu.com/golgedergi
Gölge'yi facebook'ta takip etmek için www.facebook.com/groups/golgee…
Gölge'de çizgi roman yapıyoruz. Siz de katılmak isterseniz çizgi romanınızla 1 marta kadar gölge'ye bekleriz...
www.facebook.com/events/601024…

issuu.com/golgedergi/docs/firt… Sizin için bu ay özel sayı olarak 'Bir amatörün keşif hikayesi' diyebileceğimiz Çapa Çizgi Roman Grubu'nun üyesi Hakan Tacal'ın 1992-1994 yılları arasında fanzin olarak yayınladığı Fırtına çizgi romanını Gölge e-Dergi olarak arşivimize katıyoruz.
"Şimdi Bakıyorum'da bilim kurgu türüne hayranlığım bu hikayeyi her heveskarın koyacağı şeylerle doldurmama yol açmış. 'Kötü kalpli bilimadamı', 'gizli merkez', 'esirleri taşıyan gelişkin uçan taşıtlar', 'ışın silahları', 'robotlar', ekranlarından emir dağıtan kötü adamlar'. Yıl 1992'ydi ve henüz hikayelerimde deliler ve canavarlar yoktu."
Hakan Tacal'ın Fırtına'sını online okumak için issuu.com/golgedergi/docs/firt…
Hakan Tacal'ın Fırtına'sını masa üztünüze indirmek için
www.mediafire.com/view/icqil9l…
Gölge'ye Facebook'dan ulaşmak için www.facebook.com/groups/363571…
Gölge editörüne diyecek bir sözünüz varsa golgeedit@gmail.com
Deviantart'dan bir avuç arkadaşla Gölge'nin ilk sayısını çıkarttığımız günleri hatırlıyorum da bakın 75. sayı olduk...
Bu sayının kapağı Volkan Akmeşe’nin.
Çizgi romanlar Firuz Kutal, Volkan Akmeşe, Onur Diler, Hazal Yayalar, Büşra Akbulut, Anıl Şahal, Bora Orcal’dan geldi.
Bu sayının hikâyelerini Sadık Yemni, Mehmet Berk Yaltırık, Ege Görgün, Erol Çelik, Oğuzhan Oğuz, Abdullah Derin, Can Çelikel, Onur Bayrakçeken, Öznur Baycan ve Emre Taş yazdı.
İllüstrasyonlarını Mehmet Kaan Sevinç, Naci Yavuz, Devrim Kunter, İlker Yatı, Büşra Akbulut, Ebru Baş, Erdinç Kalafat, Zeynep Zeze, Enver Gökhan Altun, Ahmet Şahin çizdi.
Bu sayıda Kemal Gökhan Gürses’le “Ya ameliyatlı yerime gelseydi” çizgi romanını, Galip Dursun’la Anadolu Korku Öyküleri 2 ‘yi konuştuk.
Yazarının kaleminden Serdar Yıldız kitabı İllet’i, Kayhan Demir Korku Kampı’nı anlattı.
2013 New York Comicon macerasını Tunç Pekmen, Black Lagoon animesini Aslan Kızılçay, 2013 yılında çizgi romandan sinemaya aktarılan filmleri Hakan Tunga Kalkan, Legend Of Korra’yı Melahat Yılmaz, Gezici Festivali Hasan Nadir Derin yazdı.
Okumak yine size düştü. Gölge'yi online okumak için
issuu.com/golgedergi/docs/golg…
Gölge'yi masa üstünüze indirip saklamak için www.mediafire.com/view/26c55yf… Gölge e-Dergi Özgün ve özgür içerikli tam bağımsız bir yayındır. Ulaşmak için golgeedit@gmail.com
Arkadaşlar Gölge Aralık sayısı için yazı-çizi kabulü bitmiştir. Ocak sayısı için öykü yollayacaklar 10 aralığa kadar, sinema,kitap, anime, manga yazacak arkadaşlar i15 aralığa kadar, çizgi roman gönderecek arkadaşlar da 20 aralığa kadar yazı-çizimlerini golgeedit@gmail.com a yollayabilirler. Gölge e-Dergi'yi yeniden kurcalamak isterseniz issuu.com/golgedergi bütün sayılarımız burda...

Gölge e-Dergi olarak çizgi roman da yayınlıyoruz. Lütfen siz de içinizdeki yaratıcı gücü ortaya çıkartıp 3 sayfa 5 sayfa 7 sayfa hadi bilemediniz 11 sayfalık çizgi romanlar çizip yollayın... Türkiye şartlarında çizgi roman gerçekten çok zor bir şey istiyoruz. Yine de tüketmek yerine üretmek Türkiyemizin ihtiyacı. mail adresimiz golgeedit@gmail.com kolaylıklar diliyoruz...
Gölge e-Dergi olarak çizgi roman da yayınlıyoruz. Lütfen siz de içinizdeki yaratıcı gücü ortaya çıkartıp 3 sayfa 5 sayfa 7 sayfa hadi bilemediniz 11 sayfalık çizgi romanlar çizip yollayın... Türkiye şartlarında çizgi roman gerçekten çok zor bir şey istiyoruz. Yine de tüketmek yerine üretmek Türkiyemizin ihtiyacı. mail adresimiz golgeedit@gmail.com kolaylıklar diliyoruz...

Gölge e-Dergi Ekim 2013 Sayı 73

Merhaba

Ekim 2013 Sayı 73 ile bir kere daha birlikteyiz

 Bu sayı ile birlikte Gölge e-Dergi 6 cı yayın yılını bitirip 7 ci yılına başlıyor.

 6 sene boyunca yazıp çizdikleri ile Gölge e-Dergi'nin oluşumunda emeği geçen bütün dostlara çok teşekkür ederiz.

 Doğum Günümüzü Kutlayanlara da ayrıca teşekkürler.

 

Gölge e-Dergi 'aylık sayının haricinde yine çizgi roman eki veriyor.

Gölge e-Dergi'nin okurlarına doğum günü armağanıdır

 

Gölge e-Dergi'nin değerli çizerlerinden Anıl Şahal'ın yazıp çizdiği 'Alaca Doğan'ın macerasını bir solukta okuyacağnızdan eminiz.

Anıl Şahal'a değerli katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

 

Bu sayımızın müthiş kapağı Ömer Tunç 'tan geldi,

Pin-up Ahmet Şahin'den

 

Bu sayımızın Editör yazısı Ahmet Yüksel'den

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen Fantasturka izlenimlerini Fatih Yürür yazdı.

 

Usta çizer Firuz Kutal'ın 'En iyi yaşayan bilir' çizgi roman serisi devam ediyor

 

Devrim Kunter'in ilk imza günü gerçekleşti.

 

Öykü-'Bir Tuhaf Hovardalık'  Bir Mehmet Berk Yaltırık klasiği.

 

Sinema-'Engelsiz Filmler Ankara'daydı' Hasan Nadir Derin festival izlenimlerini aktardı

 

Çizgi Roman-Anıl Şahal'ın yeni çizgi tarzı ile çizdiği  yeni kahramanı 'Bulut' un macersaı devam ediyor

 

 

Öykü-'İyonyalı'Can Çelikel'in uzun soluklu öyküsü bu sayıda başlıyor.

İllüstrasyon-Erdinç Kalafat'a ait

 

Yeni Çıkanlar-Flaneur'dan  heycanla beklenen Thomas Ott külliyatı çıktı

Ve Fatih Yürür külliyatı okuyup değerlendirdi,Çizgi Roman İnceleme sayfalarında.

 

Öykü-'Babalar Dokuz Doğurur' Atilla Bilgen yazdı. 'Alper'i özleyeceksiniz!..

İllüstrasyon-Mehmet Dal imzalı

 

Ön Okuma-Gölge e-Dergi çizerlerinden,daha önce 'Kabus'isimli çizgi romanın okuduğunuz Meryem Çimen'in yeni çıkan çizgi roman albümü 'Oğuz Kağan'ın ilk 5 sayfasını okuyabilirsiniz.

 

Öykü-'Mahlukların Giyotini' Kerem Nadir yazdı.

 

Çizgi Roman İnceleme-Asterix'in yeni çizeri belli oldu.Asterix'in Fransa'da bu ay içinde  yayınlanacak olan 35 ci sayısının yeni çizeri Dider Conrad

 

Çizgi Roman-'Dünya' Murat Sevinç'in yazıp çizdiği bu klasik çizgi romanı heyecanla takipedeceğinizden eminim.

 

Sinema-Hasan Nadir Derin 'Adana'da Altı Gün 'başlığı altında '20 ci Adana Altın Koza Film Festivali'ni değerlendiriyor.

 

Öykü-'Aliye'Furkan Gedik yazdı.

 

Çizgi Roman-'Göz' Eren Ersoy yazıp çizdi

 

Öykü-'Asi'Gökten Çağrı Aktan yazdı

 

 

Grafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç

Redaksiyon-Ceren Çalıcı

 

 

Ekim  2013 Sayı 73 ün oluşumunda,yazıp,çizdikleri ile katkıda bulunan, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,hepinize iyi okumalar.

 

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç

 

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de

 

golgeedit@gmail.com mail adresimizden iletebilirsiniz.

 

Gölge e-Dergiyi Pdf formatında okumak için- www.mediafire.com/download/jsl…

 

                                                                                                                  

Gölge e-Dergiyi Flash formatında okumak için-

issuu.com/golgedergi/docs/g__l…

Gölge e-Dergi Çizgi Roman Armağanı-Alaca Doğan'ı Pdf formatında okumak için-

www.mediafire.com/download/2nj…

Gölge e-Dergi Çizgi Roman Armağanı-Alaca Doğan'ı Flash formatında okumak için- issuu.com/golgedergi/docs/alac…

 

Gölge e-Dergi İnternet Sayfası- www.golgedergi.com/

 

Gölge e-Dergi Blog Sayfası- golgedergi.blogspot.com/

 

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası- golgedergi.deviantart.com

 

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı- twitter.com/

 

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz- issuu.com/golgedergi

 

 

Gölge e-Dergi Eylül 2013 Sayı 72

Merhaba Yeni bir sayıda tekrar birlikteyiz.

 Bu sayının kapağı Rıza Türker'den

Pin-up Erdinç Kalafat'dan

 

Haberler-Japonya 40 yıllık çizgi Romanı yasakladı.Nicholas Cage ve oğlu çizgi roman yaratmış

 

Çizgi Roman-Firuz Kutal yazıp çizdi''En İyi Yaşayan Bilir''

 

Çizgi Roman İnceleme-''Dost canlısı  komşunuz Örümcek Adam''Mustafa Emre Özgen yazdı

 

Öykü-''Sanrı''Sait Gülsoy yazdı,İllüstrasyon-İlker Yatı

 

Çizgi Roman İnceleme-''Game of Throns,Taht oyunları devam ediyor'' Fatih Yürür yazdı.

 

Öykü-''Tanrıça Medusa''Taner Paldar yazdı.İllüstrasyon Enver Gökhan Altun

 

Film Kritik-''Kafa Karıştırıcı 10 Film'' Masis Üşenmez yazdı.

 

Öykü-''Yabancı''Can Çelikel yazdı.İllüstrasyon Zeynep Zeze

 

Röportaj- Devrim Kunter ve Seyfettin Efendi.Röportaj Ahmet Yüksel

 

Film Kritik-''Lanetliler Dağı'' B.Özcan Yüksel yazdı.

 

Öykü-''İltibas'' Tuğba Turan yazdı

 

Çizgi Roman İnceleme-''Thor Essential Basıldı''Ümit Kireççi yazdı.

 

Öykü-''Kadın üzerine öykünümsel bir tasarı''Burak Kılıcı

 

Yeni Çıkan Yayınlar-''Şafak Ayazı''Rodeo Albümler Dizisi'nden çıkan albümün ön okumasının ilk  safaları,merakla okuyacağınız bu çizgi romanın devamı ''Şafak Ayazı'' albümünde.

 

Öykü-''Düş Kurucu'' Sadık Yemni yazdı

 

Kitap İnceleme-Sadık Yemini'den ''Kubbenin Altında,Stephen King'' incelemesi

 

Çizgi Roman-Anıl Şahal arar verdiği çizgi roman'a ''Bulut''adlı çizgi roman'ı ile geri döndü.

 

Manga-Anime İnceleme-''Monster (Anime İnceleme) Aslan Kızılçay yazdı

 

Öykü-''Kabir Kaçkını Beygir'' Mehmet Berk Yaltırık yazdı.

 

Sinema-Hasan Nadir Derin ''2012-2013 Sezonu Değerlendirmesi 2'' ile devam ediyor.

 

Öykü-''Bob Thurman''Ahmet Şahin yazdı

 

 

 

Grafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç

Redaksiyon-Ceren Çalıcı

Eylül  2013 Sayı 72 nin oluşumunda,yazıp,çizdikleri ile katkıda bulunan, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,hepinize iyi okumalar.

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç

 

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de

golgeedit@gmail.com  mail adresimizden iletebilirsiniz.

 

Gölge e-Dergiyi Pdf formatında okumak için-   www.mediafire.com/download/qeh…

 

 

Gölge e-Dergiyi Flash formatında okumak için- issuu.com/golgedergi/docs/g__l…

 

Gölge e-Dergi İnternet Sayfası- www.golgedergi.com/

 

Gölge e-Dergi Blog Sayfası-golgedergi.blogspot.com/

 

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası-golgedergi.deviantart.com

 

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-twitter.com/

 

 

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz-issuu.com/golgedergi

 

 

Merhaba

Yani bir sayı ile bir kez daha birlikteyiz

 

Bu sayının kapağı Ramazan Türkmen'den

Pin-up-Mehmet Kaan Sevinç

 

Bu sayıda yine bir yenilik,okurlarımıza '' Bayram Armağanı'' veriyoruz

Meryem Çimen'in yazıp çizdiği ''Lanet'' isimli çizgi romanı tam macera Gölge e-Dergi ile birlikte hediye.

 

 

Haberler'de Gölge e-Dergi,Çrop ve FrpNet'in ortaklaşa organize etmiş olduğu çizgi roman ödülleri kapsamında çizgi roman onur ödülü Ersin Burak ustamıza verildi haberini okuyabilirsiniz.

 

 Öykü-''Son Sefer''Sadık Yemni yazdı.İllüstrasyon Mehmet Kaan Sevinç

 

Çizgi Roman-''En İyi Yaşayan Bilir'' Firuz Kutal yazıp çizdi

 

Kadın Gözü ile Çizgi Roman İncelemesinde  Zeynep Bayraktar bu ay ''Kılıç ve Büyü Öyküleri ve de Kull''u yazdı

 

Hemen devamında B.Özcan Yüksel'in ''Robert E.Howard Uyarlamalarına Fatih KULL ile devam edelim ''incelemesi var.

 

Öykü-''Tekinsiz Ev'' Mehmet Berk Yaltırık yazdı.İllüstrasyon Mehmet Kaan Sevinç

 

Sinema''Hafızalara Kazınan 15 Western Filmi''Masis Üşenmez yazdı

 

Çizgi Roman-Karabasan''Damlalar'' ikinci bölüm ve final.Yıldıray Çınar,Hakan Tacal ortak yapımı

 

Direnişin Çizgisi:Diren Çizgi Roman.Fatih Yürür yazdı

 

Öykü-''Cam Masanın Altında'' Gülten Ağrıtmış yazdı.İllüstrasyon Zeynep Zeze

 

İfrit /18.19 Sadık Yemni'nin yeni kitabı

 

Öykü-''İltibas'' Tuğba Turan yazdı

 

Çizgi Roman-''Tutku'' Umut Uzun yazıp çizdi

 

Sinema-Sinemada İllüzyon ve ''Büyü'' Mustafa Men yazdı

 

Öykü-''Sucuklu Yumurta'' Atilla Bilgen yazdı.İllüstrasyon Mehmet Dal

 

Fire Uluslararası Mizah Dergisi 3.Sayısı çıktı

 

Aslan Kızılçay Manga İnceleme yazıları ile  Gölge e-Dergi'de ''Psycho Pass''ilk manga incelemesi

 

Öykü-''Yalıncak'ın Laneti'' Can Çelikel yazdı.İllüstrasyon İlker Yatı

 

Sinema-Bir Hasan Nadir Derin klasiği-''2012-2013 Sezonu Değerlendirmesi(1)''

 

Çizgi Roman değerlendirme-Ümit Kireççi yazdı-The Mighty Avengers 2.Cilt-Venom Bombası

 

Klasik Spider –Man 1 ve Hellsing 4.Cilt ''Gerekli Şeyler'den çıktı''

 

Backstage Mag yepyeni dijital bir dergi,Uzmanlık alanları ''Müzik''

 

Grafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç

 

Ağustos 2013 Sayı 71 in oluşumunda tazıp çizdkleri ile katkıda bulunan emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederizYeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile hepinize iyi okumalar

 

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç

 

 

Gölge e-Dergiyi PDF Formatında okumak için-www.mediafire.com/download/xbf…

 

 

Gölge e-Dergiyi Flash  Formatında okumak için- issuu.com/golgedergi/docs/g__l…

 

 

 

Gölge e-Dergi Blogspot sayfası-golgedergiblogspot.com

 

 

 

Gölge e-Dergi-deviantArt sayfası-golgedergi.deviantart.com/

 

 

Gölge e-Dergi-Twitter bağlantısı-twitter.com/GolgeDergi

 

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online okuyabilirsiniz-issuu.com/golgedergi

Gölge e-Dergi Temmuz 2013 Sayı 70

 

Merhaba.

Yeni bir ay ve yeni bir sayı ama farklı bir sayı;

Geçtiğimiz ay şimdiye dek yaşadıklarımızdan çok farklı bir Haziran ayı yaşadık

Yaşananlar Gölge e-Dergi sayfalarına da yansıdı.

Bizde #Diren Gölge e-Dergi, #Diren Gezi Parkı, # Diren Türkiye dedik ve

Gelecek kuşaklara ''Belgesel''olarak kalacak bir sayı hazırladık.

Bu sayının oluşumunda değerli katlıkları ile destek veren tüm dostlara çok teşekkür ederiz,selam olsun onlara

İyi okumalar

 

Bu sayının kapağı Ömer Tunç'tan

Pin-up-Emir Yardımcı'dan

Yazıları ile

Bandista

Hüsnü Çoruk

Fatih Yürür

Zeynep Bayraktar

Mustafa Türk

Masis Üşenmez

Mustafa Emre Özgen

Tuğba Turan

Ümit Kireççi

Hasan Nadir Derin

Çok şey bilen kız Bava

İllüstrasyonları ile

Ömer Muz

Ercan Akyol

Ömer Tunç

Gürcan Özkan

Suat Gönülay

Naci Yavuz

Ali Olgun

Devrim Kunter

Rıza Türker

Emir Yardımcı

Necmi Yalçın

Meryem Çimen

İlker Yatı

Karikatürleri ile

Ercan Akyol

Mesut Ekener

Vedat Kemer

İlkin Deniz

Ogan Kandemiroğlu

Oğuz Demir

Çizgi Romanları ile

Firuz Kutal

Meryem Çimen

Hüseyin Esen

Katkı da bulundular.

Grafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç

Temmuz  2013 Sayı 70 in oluşumunda,yazıp,çizdikleri ile katkıda bulunan, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,hepinize iyi okumalar.

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç

 

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de

 

golgeedit@gmail.com

mail adresimizden iletebilirsiniz.

 

Gölge e-Dergiyi Pdf formatında okumak için-    www.mediafire.com/download/cni…

 

Gölge e-Dergiyi Flash formatında okumak için- issuu.com/golgedergi/docs/g__l…

 

Gölge e-Dergi Blog Sayfası-golgedergi.blogspot.com/

 

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası-golgedergi.deviantart.com/

 

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-://twitter.com/Golge Dergi

 

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz-://issuu.com/golgedergi

Gölge e-Dergi Haziran 2013 Sayı 69

 

Merhaba.

Yeniden yeni bir sayı 'da daha birlikteyiz..

Bu sayının kapağı Yıldıray Çınar'dan

Pin-up-Enver Gökhan Altun'dan

Taksim'deki Gezi Parkına ''Avm'' yapılmasına biz de karşıyız.

3.İstanbulles Çizgi Roman Festival'i gerçekleşti,sergiye katıldık,panel'de çizgi roman konuştuk,çizgi roman ödüllerini dağıttık.

4 Mayıs'ta Amerika'da düzenlenen ''Free Comics Book Day''in bir benzeri Türkiye'de düzenlendi.

O güne dair izlenimleri Zeynep Bayraktar yazdı

Büyülü Dükkan'ın gerçekleştirdiği bu etkinlikte  İvan Reis,Mahmut Asrar,Yıldıray Çınar kitaplarını imzaladılar.

Karabasan yeniden Gölge e-Dergi sayfalarında.Hakan Tacal ve Yıldıray Çınar yazıp çizdi ''Damlalar''

Öykü ''Sınırlara giden yol''Leven Soylu yazdı.İllüstrasyon Zeynep Zeze

Levent Cantek  röportajı, Tunç Pekmen gerçekleştirdi

''Zombi Günlükleri''Sadık Yemni'nin  öyküsünden esinlenerek Devrim Kunter hem yazdı,hem de çizdi.

Öykü ''Ölüm Alo'su'' Sadık Yemni yazdı.İllüstrasyon Devrim Kunter

Film Kritik ''Angel Heart  ve Şeytan ve de biraz da Voodoo'' B.Özcan Yüksel yazdı

Öykü ''Cehennemden Çıkan Çılgın Zenci'' Alperen Akbaba yazdı.İllüstrasyon Enver Gökhan Altun

Baltlar bütün heyecanı ile devam ediyor,maceranın sonuna yaklaşıyoruz.Yazan çizen Mehmet Günay Ercan

Öykü ''Ökse Otu'' Fatih Onaydın yazdı

''Elif HUNAŞAMGİL'' Mehmet Berk Yaltırık ''Kahraman '' özel sayımız için yazmıştı ama teknik bir nedenden dolayı yayınlayamadığımız yazıyı bu sayımızda yayınlıyoruz.

Öykü ''Şizofrennie''Buğra Şenyüz yazdı.İllüstrasyon Yunus Kocatepe

Çizgi Roman İnceleme'de Ümit Kireççi  yakın bir zaman da Marmara Çizgi yayınları arasında yer alacak olan Chew 'i (Çiğneme) okudu ve yazdı.

Kağan yepyeni bir çizgi roman kahramanı ilk macerası ile bizlerle.Varol Gökdamar yazdı ve çizdi.

Öykü ''Ukte''Sercan Tunçtan yazdı,illüstrasyon Lucy Ferra

Kitaplık'da iki yeni yayın var.Marşandiz yeni bir fanzin dergisi.Sirrami/4 ırk serisi'nin birinci kitabı.

Öykü''Taxidermist''Mustafa Sun yazdı.İllüstrasyon İlker Yatı

Kadın Gözüyle Çizgi Roman da Zeynep Bayraktar  ''Kara Şeytan ya da Diabolik Lütfen Yayınlanmaya Devam Etsin'' diyor

Öykü ''Annem Geliyor''Atilla Bilgen yazdı.İllüstrasyon Mehmet Kaan Sevinç

Salamander'de yeni başladığımız bir çizgi roman.İlk bölümüyle Gölge e-Dergi sayfalarında.

Ali Altunkaynak yazıp çizdi.

Öykü ''Cleyton Mezarlığı''Büşra Sarı yazdı.

Sinema'da Hasan Nadir Derin ''Uçan Süpürge Üzerinde Yedi Gün'' izlenimlerini yazdı

İzmirli Sinema meraklıları için önemli bir fırsat,İzmir'de Film Analizi Seminerleri Başlıyor.

'Bir Kadını Öldürmek''Sibel Atasoy, röportajı Esin Fulya Bekem gerçekleştirdi

Bir son dakika haberi,Gerekli Şeyler ve Kaan Comics Voltran'ı oluşturuyor

 

 

Haziran  2013 Sayı 69 un oluşumunda,yazıp,çizdikleri ile katkıda bulunan, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,hepinize iyi okumalar.

Grafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç

Redaksiyon-Ceren Çalıcı

 

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç

 

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de

 

golgeedit@gmail.com mail adresimizden iletebilirsiniz.

 

Gölge e-Dergiyi Pdf formatında okumak için-                         

 

Gölge e-Dergiyi Flash formatında okumak için-

 

Gölge e-Dergi Blog Sayfası-golgedergi.blogspot.com/

 

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası-golgedergi.deviantart.com/

 

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-://twitter.com/Golge Dergi

 

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz-://issuu.com/golgedergi

Gölge e-Dergi Mayıs 2013 Sayı 68

Merhaba.
Gölge e-Dergi ''Su'' Öykü Özel  Sayı'sı ile bir kez daha sizlerle birlikteyiz..
Nisan ayı içerisinde 152 sayfalık aylık sayımız ve hemen 15 gün sonrasın da 130 sayfalık ''Kahraman''özel sayımız ile birlikte toplam 282 sayfa'ya imzamızı atmış olduk…Yazan,çizen,katkı da bulunan emeği geçen bütün arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.
Eminiz hala nisan sayılarını okuyup bitiremediniz,hem siz ler, hem de bizler biraz dinlenelim dedik,bu sayı sadece 84 sayfalık öykü özel sayısı hazırladık.
Hepsi de birbirin den özel ve keyifle okunacak 21 öykü yer alıyor.Bu öykülere 12 illüstrasyon da görsel zenginlik katıyor.
''Su'' konulu öykü özel sayımızın editörlüğünü Ahmet Yüksel üstlendi,bu sayının oluşmasın daki gayretleri ve emeği için kendisine çok teşekkür ediyoruz…
Öykü özel saymızın kapağı Yunus Kocatepe'den geldi ve ayrıca üç öykü'nün illüstrasyonlarını çizdi, değerli zamanı nı ayırıp dergiye verdiği destek ve katkıların dan dolayı teşekkür ederiz.
Öyküleri ile
Tenhalık Akışı-Sadık Yemni
Şevki-Hüseyin Bilen
Karanlık Çağrı-Altuğ Can Onat
Şüphe-Ali Boz
Soğuk Pasta-Öznur Baycan
Bana Hikayeni Anlat-Gözde Kubal
Tuhaf-M.İhsan Tatari
Su'inderella-Tuğba Turan
Sapkın Kurtuluş-Can Çelikel
Ümit ve Beklemek-Halil Kurbetoğlu
Fırtına-Yasemin Baran
Mağara-Emine Zorlu
Su İçerken Nasıl Yakalandım-Oğuz Özteker
Denizin Son Canavarları-Mehmet Berk Yaltırık
Su Kuşu-Selin Sabcıoğlu
Zaman Su Gibi Akıyor Değil mi-Rıza Türker
Yasak Gözyaşları-Gökcan Şahin
AB-I Memat-Adil Öztürk
Onma Gecesi-Hakan Günay Aydınoğlu
Susuzluk-Funda Özlem Şeran
Kan,Göz yaşı ve Çocuk-Cevher Karakoç
İllüstrasyonları ile
Yunus Kocatepe
Devrim Kunter
İlker Yatı
Gülhan Sevinç
Zeynep Zeze
Lucy Ferra
Enver Gökhan Altun
Rıza Türker
Mehmet Dal
Mehmet Kaan Sevinç
Bu sayının oluşumun da katkıda bulundular.Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Grafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç
Redaksiyon-Oğuz Özteker

Mayıs 2013 Sayı 68 in oluşumunda,yazıp,çizdikleri ile katkıda bulunan, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,hepinize iyi okumalar.

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de

golgeedit@gmail.com mail adresimizden iletebilirsiniz.

Gölge e-Dergiyi Pdf formatında okumak için- www.mediafire.com/view/?b25vv7…

Gölge e-Dergiyi Flash formatında okumak için- issuu.com/golgedergi/docs/g_lg…

Gölge e-Dergi Blog Sayfası-golgedergi.blogspot.com/

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası-golgedergi.deviantart.com/

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-://twitter.com/Golge Dergi

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz-://issuu.com/golgedergi
Merhaba
Gölge e-Dergi ''Kahraman''özel sayısı ile bir kez daha sizlerle birlikteyiz
Bu özel sayının editörleri,Ahmet Yüksel ve Kayra Keri Küpçü
''Kahraman'' özel sayının kapak çizimi Emrah Çıldır'dan
Pin-up çizimi Varol Gökdamar'dan
''Kahraman'' özel sayımıza yazıları ile
Yalın Alpay-Dostoyvski'nin Budala Romanından Bir Karakter İppolit
Ümit Kireççi-Bir Kahraman Yazısı
Günay Aydınoğlu-The Incerible Hulk-Bruce Banner
Kaan Mahmut Yüksel-Kafkas Dağlarında Ölüm
Kayra Keri Küpçü-Lord Soth
Coşkun Baytaş-Martin Mystre Modern Çağ'ın Bilgi Hazinesi
Mahmut Kaan Yüksel-Dudaklarıyla Sevişir,Yumruklarıyla Dövüşür
Can Çelikel-Avrupa'ya İnen Gazap :Tarkan
Tuğba Turan-Siranodöberjerak
Ayfer Kafkas-Asıl Kahraman Kim?
Erol Çelik-Dünyanın En Şanslı Adamı
Ferah Nur Temiz-Süpermen Olmak Lazım Bazen…
Sevil Bayrak-Zaman Olgusu ve BLUES
Tunç Pekmen-Uzun John…
Tunç Pekmen-Uzun John ve Değişik Bir Gümrük Prosedürü
Utku Uluer-Martin Mystre
Zeynep Bayraktar-Bir Kahramana İhtiyacım Vardı,Hemingway Geldi,Hoş Geldi
Hüseyin Emre Coşkun-Nuh'suz Tufan-Nuh Peygamber
Kadri Kerem Karanfil-Hiç Bitmeyecek Bir Öykünün Kahramanı:Atreju
Hasan Nadir Derin-Örümcek Adam ve Ben
Fatih Danacı- Kötüler de Kahraman Olur
Hüsnü Çoruk-Lisbeth Salender
Yigilante Kocagöz-Mavi Kaplan'ın Laneti:Punisher
Mehmet Berk Yaltırık-Rincewind Antikahraman Bir Kahraman
Altuğ Can Onat-Roland Deschain
Şevket Önder-Hayatı Mai ve Siyah Olarak İkiye Ayrılan Adam Ahmet Cemil
M.İhsan Tatari-Tex Willer
Coşkun Kuzgun-Tex,Giovanni Ticci ve Arizona'nın Tozu,Toprağı…
Onur Bayrakçeken-Tom Joad
''Kahraman'' özel sayımıza illüstrasyonları  ile
Necmi Yalçın-Çocuk Zagor
Emre Togay-Süperboy
Cemal Eker-Solomon Kane
Ozan Murat Özfen-Hellboy
Mehmet Kaan Sevinç-Gölge Kız
Erdem Bayrak Çeken-Abdülcanbaz
Eren Togay-KidFlash
Ramazan Türkmen-Tarkan
Işıl Göktepe-Sailormoon
Devrim Kunter-Seyfettin Efendi
Daredevil,Spawn-Berk Balkaç
Mehmet Günay Ercan-Conan
Yunus Kocatepe-Space Adventure Cobra
''Kahraman'' özel sayımıza çizgi roman'ları  ile
Emrah Çıldır-Batman
Emre Çıldır-Freddy
Onur Diler-Cyrano De Bergerac Hakkında
Yaşar Fırat-Kaykay Kamil
Ümit Kireççi yazdı ,Mehmet Günay Ercan'ın çizdi-Ken Parker ''Kahraman Olmak''
Tunç Pekmen yazdı,Deniz Sakar çizdi- Planet''Karma''
Necmi Yalçın-Lone Ranger (Maskeli Süvari)
''Kahraman''özel sayısı'nın oluşumunda katkıda bulundular.
Emeği geçen bütün yazar ve çizer arkadaşlarımıza çok teiekkür ederiz.
Grafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç
Redaksiyon-Ceren Çalıcı
İyi Okumalar
Gölge e-Dergi Editörü Mehmet Kaan Sevinç

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de

golgeedit@gmail.com mail adresimizden iletebilirsiniz.

Gölge e-Dergiyi Pdf formatında okumak için- www.mediafire.com/view/?sdit4n…

Gölge e-Dergiyi Flash formatında okumak için- issuu.com/golgedergi/docs/g_lg…
Gölge e-Dergi Blog Sayfası-golgedergi.blogspot.com/

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası-golgedergi.deviantart.com/

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-://twitter.com/Golge Dergi

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz-://issuu.com/golgedergi
Gölge e-Dergi Nisan 2013 Sayı 67

Merhaba.
Yeniden yeni bir sayı  67 kere birlikteyiz..

Bu sayının kapağı Onur Diler'den
Pin-up-Zeynep(Zeze)'den

Çizgi Roman incelemede Hüsnü Çoruk ''Ken Parker''i yazdı

Hemen arkasından Ahmet Yüksel'in geçtiğimiz günler de ülkemize gelen usta çizer  İvo Milazzo ile gerçekleştirdiği röportaj var.

Milazzo'nun hiç yazısız çizgi roman albümü ''Nefes ve Düş'' Rodeo Albümler serisinin 8 . albümü olarak yayınlandı.

Zeynep Bayraktar geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve yeni albümü Flaenur yayıncılık tarafından basılan ''Zifirname-Deli Gücük'' tanıtım gecesindeki izlenimlerini yazdı.

Masis Üşenmez  ''Zifirname-Deli Gücük'' yeni maceralar serisini irdeledi.

Öykü  ''Cep Şoku'' Sadık Yemni yazdı.İllüstrasyon Mehmet Kaan Sevinç

Yeni çıkan kitaplar sayfalarımızda,Mikrop ve Pişmiş Kelle mizah dergilerinin yöneticisi, Zalim Şevki ve Kelek Osman'ın usta çizeri Engin Ergönültaş'ın çizgisiz roman'ı ''Minare Gölgesi''nin tanıtımı ve Yazarın Kaleminden kitabın yazılış hikayesini okuyabilirsiniz.

Öykü ''Bulutlara Yazılan Hikaye''Sena Sabcıoğlu yazdı.

FRPNET 10 .Yaş Partisi'ne katılmayı unutmayın

4.Türk Çizgi Roman Yarışması için oy kullanmayı unutmayın.Oylama 15 Nisan da bitiyor.

Öykü ''İlka ''Çöp Poşeti,Sürüş Melahat Yılmaz Özberk yazdı.İllüstrasyon Gülhan D.Sevinç

Sipru 75 (Spirou) yaşında ve bu nedenle düzenlenen Sipru sergisi yarışması.Mehmet Kaan Sevinç yazdı.

Öykü ''Seçil(me)mişler'' Buğra Şenyüz yazdı.İllüstrasyon Yunus Kocatepe

Kadın Gözü ile Çizgi Roman 'da bu sayı Zeynep Bayraktar Robert e.Howard'ın püriten kahramanı Solomon Kane'i yazdı.

Ve hemen ardından,B.Özcan Yüksel Solomon Kane filmini değerlendiriyor.

Öykü ''Dilekçe''Gökcan Şahin yazdı

M.Günay Ercan'ın yazıp çizdiği ''Balt'lar'' çizgi romanı bütün heyecanı ile devam ediyor.

Öykü ''Behiye Ana Türbesi'' Mehmet Berk Yaltırık yazdı.İllüstrasyon Mehmet Kaan Sevinç

Dinç Onur Aydın'ın yazıp çizdiği''Batık Şehir''merakla takip edeceğiniz bu sayıda başlayan yeni çizgi roman serimiz.

Sadık Yemni'nin kaleminden  ''Zaman Tozutmak''Zaman Tozları kitabının anlatımı.

Öykü ''Sigara''Atilla Bilgen yazdı.İllüstrasyon Mehmet Dal.

Tarihte Bu Ay sayfalarımızda  Edgar Allan Poe'nun ''Morg Sokağı Cinayetleri''kitabı ve bir döneme damgasını vuran efsane çocuk dergisi ''Doğan Kardeş'' var.Melahat Yılmaz Özberk'in anlatımıyla.

Öykü ''Şut'' Cemil Karakullukçu yazdı.İllüstrasyon İbrahim Hakkı Uslu.

Mustafa Timurhan Demir'in yazıp çizdiği ''Bir Veda Havası'' farklı bir çizgi roman.

Öykü ''Denizler Altında 20 000 Yıl ''Çağdaş Yetkin yazdı.

Anıl Şahal'ın yazıp çizdiği Alaca Doğan'ın yeni macerası ''Ormanda Pusu''.

Öykü''Vemtose Caddesi Parkı'' Büşra Sarı yazdı.İllüstrasyon İlker Yatı.

Hasan Nadir Derin sinema sayfalarımızda önce ''Ankara Film Festivali 24.Yılında'' ve İf Ankara ile 4 gün 20 film yazılarını kaleme aldı.

Öykü ''Antlaşma''Can Çelikel yazdı.İllüstrasyon Enver Gökhan Altun.

Ve Tunç Pekmen yine farklı bir yazı ile bizlerle birlikte. Bu sayıda ''Şahsi Eminem Şarkısı''
nı kaleme aldı.


Grafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç
Redaksiyon-Ceren Çalıcı


Nisan  2013 Sayı 67 nin oluşumunda,yazıp,çizdikleri ile katkıda bulunan, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,hepinize iyi okumalar.

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de

golgeedit@gmail.com mail adresimizden iletebilirsiniz.

Gölge e-Dergiyi Pdf formatında okumak için- www.mediafire.com/view/?eikuaa…

Gölge e-Dergiyi Flash formatında okumak için- issuu.com/golgedergi/docs/g_lg…

Gölge e-Dergi Blog Sayfası-golgedergi.blogspot.com/

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası-golgedergi.deviantart.com/

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-://twitter.com/Golge Dergi

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz-://issuu.com/golgedergi
Golge e-Dergi Mart 2013 Sayi 66

Merhaba.
Yeniden yeni bir sayı ve.bu sayımız da aramıza yeni  katılan arkadaşlarımızla bir kez daha sizlerle birlikteyiz..
Zeynep Bayraktar ''Kadın Gözüyle Çizgi Roman''yazıları yazacak bu sayımızdan itibaren.
Özcan Yüksel yeni sinema yazarlarımızın arasına katılan bir diğer arkadaşımız.
Ceren Çalıcı bu sayımızın redaksiyonlarını yaptı(Son gelen yazılar hariç) ama sonraki sayılarımızda birbirinden güzel öykülerini de paylaşacak bizlerle.
Kendilerine hoş geldiniz diyoruz.

Ayrıca bu sayıda çizgi roman okumaya doyacaksınız.Anıl Şahal'ın yazıp çizdiği ''Alaca Doğan'' tam yirmi sayfa.

Bu sayımız da yine farklı ve bir ilk olan ''Fantezi'nin Alt Türleri''konusuna değiniyoruz.

Ülkemizde fantastik kurgu çok yaygın olmasına rağmen fantastiğin alt türleri pek fazla bilinmemektedir. Şimdiye kadar ülkemizdeki hiçbir yayında bu alt türler hakkında, bilinen hiçbir makale veya akademik çalışma yayınlanmamıştır. Fantastik kurgu uzmanımız Kayra Keri Küpçü, ülkemizdeki bu açığı kapatarak gelecek nesillere bir temel oluşturuyor. "Fantezinin Alt Türleri" yazısı ile bu konudaki ilk profesyonel çalışmayı yayınlamaktan gurur duyuyoruz. Bu yazının gelecekte de bir kaynak olarak kullanılacağını düşünüyoruz.

Bu sayının kapağı benden(Mehmet Kaan Sevinç)
Pin-up-Lucy Ferra

Haberler'de  Gölge e-Dergi ekibi olarak ''Büyülü Dükkan'' açılışındaydık. Ayrıca ''Aptalız Çizgi Roman Kitaplarımızı İstiyoruz''İmza Kampanyasını destekliyoruz.

Kayra ''Keri'' Küpçü ''fantezi'nin Alt Türleri'ni'' yazdı.

Öykü-''Ateş Tahtı'' Can Çelikel yazdı.İllüstrasyon İlker Yatı.

Yeni Çıkan Kitaplar'da Göktuğ Canbaba'nın yeni kitabı ''İşeyen Atmaca''nın tanıtımı var.

Çizgi Roman İnceleme'de bu sayıda aramıza katılan Zeynep Bayraktar ''Kadın Gözü ile Çizgi Roman'' başlığı ile ''Nick Raider,bizdeki adıyla Bay Fırtına'yı yazdı.

Öykü-''Düşünen Adam'' Nafican  Güner yazdı.İllüstrasyon Zeynep Zeze.


Çizgi Roman İnceleme'de Tunç Pekmen ''En Seksi 10 Marvel Kadını''nı yazdı

Deneme-''Mr. Crowley''Orkan Dal yazdı.

İçimizden Biri röportaj serimizin bu sayısının konuğu Kayra ''Keri'' Küpçü.Röportajı Ahmet Yüksel gerçekleştirdi.

Öykü ''Bir Kedi'nin Acıklı Hikayesi''Ruhşen Doğan Nar yazdı.İllüstrasyon İbrahim Hakkı Uslu.
Çizgi Roman-Sinema'da bu sayıdan itibaren sinema yazılarıyla dergimize katkıda bulunacak olan B.Özcan Yüksel ''Cash Sinema İncelemesi''ni yazdı.


Öykü ''Işıksızlık''Gökcan Şahin yazdı

Tarihte Bu ay sayfalarımızda, Melahat Yılmaz  Özberk,''Mustafa Eremektar,Joe Barbera ve Akira Kurosawa''yı yazdı ve ayrıva Film Kritik'de bir Kurosawa klasiği ''Rashomon''u değerlendiriyor.

Öykü ''Vitark Avcısı'' Buğra Şenyüz yazdı.İllüstrasyon Yunus Kocatepe.

Film Kritik'de Masis Üşenmez ,Tarantino'nun son filmi ''Django Unchained''i değerlendiriyor.

Deneme ''Fırtına ve Yanılsamalar'' Volkan Levent Soylu yazdı.

Çizgi Roman ''Baltlar'' Mehmet Günay Ercan'ın yazıp çizdiği bu keyifli çizgi roman bütün heyecanı ile devam ediyor.

Deneme ''Kendimle Randevu'' Kayahan Demir yazdı.

Röportaj-Farklı adı ve farklı çizgi roman yayınları ile çizgi roman dünyasına yeni bir soluk getiren ''Flaneur'un editörü Servet İnandı'' ile yayınevi ve yeni çıkan yayınlar üzerine yaptığımız röportaj.Röportaj-Mehmet Kaan Sevinç.


Öykü''Lanetli Harabeler'' Mehmet Berk Yaltırık yazdı.İllüstrasyon Mehmet Kaan Sevinç

Deneme ''Yalnız Değilsiniz''Sena Sabcıoğlu yazdı.

Çizgi Roman ''Alaca Doğan''Anıl Şahal'ın yazıp çizdiği 12 ci bölümün macera adı ''Kemik Kıran Yarışçı'' tam yirmi sayfa,keyifle ve doya,doya okuyacağınız bir macera.

Öykü ''Dum Duma Dom'' Atilla Bilgen yazdı.İllüstrasyon Mehmet Dal.


Sinema sayfalarımız da Hasan Nadir Derin 85 inci Oskar Ödülleri'ni yazdı.

Çrop,FrpNet ve Gölge e-Dergi'nin ortaklaşa düzenlediği ''4.Çizgi Roman Okurları Ödülleri 2012''nin bitimine 10 gün kaldı,hala oy kullanmadıysanız elinizi çabuk tutun,sizde adayınızı destekleyin.

Grafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç
Redaksiyon-Ceren Çalıcı


Mart 2013 Sayı 66 nın oluşumunda,yazıp,çizdikleri ile katkıda bulunan, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,hepinize iyi okumalar.

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de

golgeedit@gmail.com mail adresimizden iletebilirsiniz.

Gölge e-Dergiyi Pdf formatında okumak için- www.mediafire.com/view/?fjrpxa…

Gölge e-Dergiyi Flash formatında okumak için- issuu.com/golgedergi/docs/golg…

Gölge e-Dergi Blog Sayfası-golgedergi.blogspot.com/

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası-golgedergi.deviantart.com/

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-://twitter.com/Golge Dergi

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz-://issuu.com/golgedergi
Gölge e-Dergi Şubat 2013 Sayı 65

Merhaba.
Söz verdiğimiz üzere,her ayın 1inde masa üstünüzde,ilk okuyan siz olun.
Buyrun,yeni bir sayıda bir kere daha birlikteyiz.

Bu sayının kapağına Yunus Kocatepe imzasını attı.
Pin-up İlker Yatı'dan


''Senin Kahramanın Kim?'' ve 4. Çizgi Roman Okurları Ödülleri 2012 konulu dosyalarımıza katılımlar sürüyor.Kahramanınızı yazın, hak edenleri ödüllendirmeyi unutmayın.


Öykü-İlka ''Bazen Güller Suda Ölür'' 3 bölümüyle,kaldığı yerden devam ediyor,Semina'yı Çiftçi'mi öldürdü?Melahat Yılmaz Özberk'in öyküsü,illüstrasyon Gülhan.D.Sevinç


Yazarının Kaleminden sayfalarımızın bu ayki konuğu Ege Görgün,yeni çıkan öykü kitabı ''Cinbaz'ın'' yazılım sürecini paylaşıyor bizlerle.


Çizgi Roman ''Uyumlu Kutup Ayıları''nı ,üstad çizerlerimizden Firuz Kutal'ın farklı çizgi ve farklı anlatımıyla keyifle okuyacaksınız.

Röportaj konuğumuz bu ay Ankara'dan.Önümüzdeki günlerde yayınlanması planlanan ve çizgi roman okurları tarafından merakla beklenen ''Afşin Bey ve Orkun''un çizeri,ressam,grafik sanatçısı Ramazan Türkmen.Röportajı Ahmet Yüksel gerçekleştirdi.

Öykü ''İkinci Göz'' Can Çelikel'den.İllüstrasyon Yunus Kocatepe


Edebiyat'tan Sinema'ya Uyarlamalar-10 bölümünde Pİ'nin Yaşamı (Life of Pi)
Dünyada çok satan bir kitaptan ve onun 2012 yılı sonunda gösterime girip bu yıl 2013 Oscar ödüllerinde tam 11 dalda ödül adaylığı bulunan film uyarlamasından bahsedeceğiz. Kitabımız ve filmimiz: Life Of Pi, yani Pi'nin Yaşamı'nı Caner Keler kaleme aldı.

Öykü ''The Hysteria Channel''Tuğba Turan'dan.

Tarihte Bu Ay sayfalarımızda Romantik akımın kurucularından ve üstatlarından Victor Hugo tüm bilgeliği ve beyazperde uyarlamalarıyla bu ay bizimle ve tabiki Melahat Yılmaz Özberk'in anlatımıyla.


Öykü ''Rüya Avcısı''(İnsan Yüzlü Tren),(Kara Kadın) Erol Çelik'in kaleminden.İllüstrasyon Mehmet Sevinç

Film Kritik'te Hasan Nadir Derin merakla beklenen efsane çizgi roman kahramanı ''Karaoğlan'ın sinema uyarlamasını değerlendiriyor.

Çizgi Roman ''Baltlar''tüm heyecanıyla devam ediyor.Ah birde daha çok sayfa olsa! Yazan,çizen Mehmet Günay Ercan

Öykü ''Düşler Ece'si'' Mehmet Berk Yaltırık korkutmaya devam ediyor.İllüstrasyon Mehmet Dal

Sinema'da  2013 ün Merakla Beklenen Filmler'ini merak ediyorsanız Masis Üşenmez' in bu yazısını merakla okuyacaksınız.


Öykü ''Kadın Erkek İlişkisi Üstüne Garip Bir Muhabbet'' Atilla Bilgen yazdı.İllüstrasyon Enver Gökhan Altun.

Oyun İnceleme'de Kayra ''Keri''Küpçü 2013 yılında oynamaktan keyif alacağımız yeni oyunları tanıtıyor bizlere.


Öykü''Kefensizler Mezarlığı'' 2 ci bölümüyle devam ediyor.Kayahan Demir 'in kaleminden.


Sinema'da 2013 ün Oskar Tahminleri  Hasan Nadir Derin'in kaleminden.

Öykü''Cin mi,Peri mi ?''Gülten Ağrıtmış yazdı.

Kuir Fest İkinci Yılında.Hasan Nadir Derin festival izlenimlerini yazdı


Çizgi Roman ''Alaca Doğan'' 11 ci bölümün konu başlığı ''Ölümsüz Dostluk'' Anıl Şahal yazıp,çizdi.

Kahramanlar Sinema'da ''Sinema'nın Kurtarıcısı Süper Kahramanlar'mı?''acaba !Hakan Tunga Kalkan'ın inceleme yazısında.

Öykü ''Başlangıç ve Son''Buğra Şenyüz'ün kaleminden.İllüstrasyon İbrahim Hakkı Uslu


Çizgi Roman İnceleme'de İlke Keskin Marmara Çizgi  yayınlarından çıkan çizgi roman dünyasının iki efsane ismi Jodorovsky ve Boucg'un ortak çalışması ''Bouncer'i kaleme aldı.


Öykü''Bir Western Hikayesi''Tunç Pekmen yazdı. İllüstrasyon Mehmet Kaan SevinçGrafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç

Şubat 2013 Sayı 65 in oluşumunda,yazıp,çizdikleri ile katkıda bulunan, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,hepinize iyi okumalar.

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de

golgeedit@gmail.com mail adresimizden iletebilirsiniz.

Gölge e-Dergiyi Pdf formatında okumak için- www.mediafire.com/view/?858pms…

Gölge e-Dergiyi Flash formatında okumak için- issuu.com/golgedergi/docs/g_lg…

Gölge e-Dergi Blog Sayfası-golgedergi.blogspot.com/

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası-golgedergi.deviantart.com/

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-://twitter.com/Golge Dergi

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz-://issuu.com/golgedergi
Gölge e-Dergi Ocak 2013 Sayı 64


Merhaba.

Yeni bir yıl,yeni bir ay,yeni bir sayı.
Yeni öyküler,yeni yazarlar,çizgi romanlar,yeni konular
Her şey yeni.
Yeni hayaller,yeni umutlar,yeni hedefler,bütün beklentilerinizin yeni yılda yerine gelmesi dileğiyle hepinize iyi seneler.

Biz 2013 yılında da sinemeya gideceğiz,filmler izleyeceğiz,kitaplar,çizgi romanlar okuyacağız,uripilerle,gulyabanilerle savaşacağız, kanatlı ejderhalara binip hayal dünyasının sonsuzluğundaki yolculuklarımıza devam edeceğiz.
Bizler ömrümüz sürdüğünce,gücümüz yettiğince,elimiz erdiğince bunları yaşamaya ve paylaşmaya devam edeceğiz.
Sizide bekleriz.

Bu sayının kapağı Mehmet Kaan Sevinç
Pin-up çalışması Cihan Oğuz Demirci'den

Haberler sayfamızda ilginizi çekecek konular var.

Can Çelikel'in öyküsü ''İzmirli'' İllüstrasyon Bayram Armutcı'dan

Geçen sayımızda aramıza katılan genç çizer arkadaşımız Buğra Berah'tan bir sayfalık çizgi roman denemesi''Düşünce''

Caner Keler ''Edebiyattan Uyarlamalar-9'' da Blov Up-Cinayeti Gördüm öyküsünü ve filmini yazdı.

Melahat Yılmaz Özberk'in öyküsü ''İlka'' ikinci bölümü ile bu sayımızda da devam ediyor.İllüstrasyon Gülhan D.Sevinç


Çizgi Roman incelemede Gölge e-Dergi,Çrop,Frp ve Versusu yayınevince ortaklaşa düzenlenen 1 ci Çizgi Roman Okuma Yarışmasının 3 üncüsü Ahmet Cemil Hazman'ın  Bir Rüya ''Uçma Sanatı'' yazısını okuyabilirsiniz.


Erol Çelik'in öyküsü ''Rüya Avcısı'' (Ressam Bedenler).İllüstrasyon ,lker Yatı.

Film Kritik'te Kayra Keri Küpçü ''Hobbit ''filmini izledi ve yazdı.

Yazarın Kaleminden sayfalarımızda Kayra Keri Küpçü ''Çizgilerin Gücü Adına'' kitabının yazılım sürecini anlatıyor.

Mehmet Günay Ercan'ın yazıp çizdiği ''Baltlar'' bütün heycanı ile devam ediyor.

Kitaplık sayfamızda  üstad Sadık Yemni'nin 2012 yılında çıkan 7 kitabının tanıtımı var.
Mehmet Berk Yaltırık'ın öyküsü ''Perili Hamam'' İllüstrasyon Mehmet Kaan Sevinç


Masis Üşenmez ''En iyi Korku Dizileri'' başlıklı yazısında  ürpererek,tırsarak da olsa seyretmekten keyif aldığımız korku dizilerini yazdı.


Atilla Bilgen'in öyküsü ''Kongre'' İllüstrasyon Mehmet Dal


Tunç Pekmen'in Tanınmayan Çizerler yazı dizisinin bu sayıdaki çizeri ''Joao Ruas''

Kayahan Demir'in öyküsü ''Kefensizler Mezarlığı Bölüm 1'' İllüstrasyon Buğra Berah


Hasan Nadir Derin Sinema sayfalarımızda ''Gezici Festival 2012''nin final bölümünü ve ''AB İnsan Hakları Film Günleri 2012'' etkinliğini yazdı.

Buğra Şenyüz'ün öyküsü ''D 1789''İllüstrasyonlar Yunus Kocatepe


Melahat Yılmaz Özberk Tarihte Bu Ay sayfalarında ''Hayao Miyazaki ve Sevimli Hayalet Casper'i'' anlatıyor.


Emre Balcık öyküsü ''Kabuslar ve Şeytanlar''İllüstrasyon Yunus Kocatepe

Anıl Şahal'ın yazıp çizdiği Alaca Doğan Bölüm 10 un konusu ''Bir Kahve Molası''

Gülten Ağartmış'ın öyküsü ''Deri Bağcık'' İllüstrasyon Berçem Gözde Ölmez

Ahmet Yüksel'in gerçekleştirdiği İçimizden Biri röportaj serimiz devam ediyor.
Bu sayımızın konuğu Gölge Derginin Fantastik Tarihçisi Mehmet Berk Yaltırık.


Fatih Onaydın'ın öyküsü ''Konserve Tamircisi''


Grafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç

Ocak 2013 Sayı 64 ün oluşumunda,yazıp,çizdikleri ile katkıda bulunan, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileği ile,hepinize iyi okumalar.

Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç

Gölge e-Dergi  ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra yazıp,çizdiklerinizi de

golgeedit@gmail.com mail adresimizden iletebilirsiniz.

Gölge e-Dergiyi Pdf formatında okumak için- www.mediafire.com/view/?fjrpxa…

Gölge e-Dergiyi Flash formatında okumak için- issuu.com/golgedergi/docs/golg…

Gölge e-Dergi Blog Sayfası-golgedergi.blogspot.com/

Gölge e-Dergi deviantARTSayfası-golgedergi.deviantart.com/

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-://twitter.com/Golge Dergi

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz-://issuu.com/golgedergi
Evvettt arkadaşlar, pamuk eller kağıda kaleme. Öykü sayısı için öykülerimiz toplanmaya devam ederken çizerler de öykülere illüstrasyon ile katkı sağlamak isteyecektir tabii. Yazar arkadaşlarımızın öykülerine illüstrasyon çizmek isteyen çizer arkadaşlarımız golgeedit@gmail.com dan Mehmet Kaan Sevinç e ulaşıp dergimize destek verebilir. Öykülerimiz "Değişen Dünya Düzeni" başlıklı...

Gölge e-dergi imece usulü oluşturulan bir dergidir.
Gölge e-Dergi Haziran 2012 Sayı 57 ile yeniden sizlerle birlikteyiz.
Bu sayımızın kapağı''Mehmet Günay Ercan''dan geldi.
Çrop(Çizgi Roman Okurları Platformu)un düzenlediği ve gelenekselleşen ''3.Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri''2011 in en iyi çizgi roman yayınlayan e-Dergi ödülünü 3 defa Gölge e-Dergi layık görüldü.
Bizi bu ödüle layık gören bütün okurlarımıza ve çizgi romanları ile katkıda bulunan çizer dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz.
Ödül törenine ait bilgiler ''İlke Keskin'in kaleminden haberler sayfasında.
Gölge e-Dergi Sinemaya destek vermeye devam ediyor.
Gölge e- Dergi 'nin destek verdiği 15.Uçan Süpürge Uluslar Arası Kadın Film Festivali. Hasan Nadir Derin'in kaleminden devam ediyor.''Cadılar'la bir hafta''
Hasan Nadir Derin ayrıca erken bir zamanda aramızdan ayrılan genç yönetmen ''Seyfi Teoman'ı anlattı bizlere.
Üstad Yener Çakmak'tan keyifle okuyacağınız ''Yıldırım Örer ''söyleşisi geldi bu sayıda.
Oyun İnceleme-Kayra ''Keri'' Küpçü  Güneşin hiç doğmadığı bir oyun''Diablo 3''ü yazdı bu sayıda.
Tunç Pekmen ''Fazla Tanınmayan Ustalar'' serisi 3 te ''Roger Dean'i tanıtıyor.
Tarihte Bu Ay- Melahat Yılmaz,Michael Jackson,Garfiel ve Edgar Allan Poe'yu anlattı ve hemen devamında ''The Raven 2012'' filmini yazdı.
Öyküler-
Sadık Yemni-Zombiname''Gün Batımında İki Güneş-2
Begüm Erdem-F..k'em All
Berkay Ateş Yılmaz-Fransızca Ölmek
Tuğba Turan-Rapunzel
Handan Kalsın-Teleport Kumpanyası
Ezgi Gürçay-Zor Rüyalar


Çizgi Romanlar-
Fatih Yürür ve Berçem Gözde Ölmez'den yeni RüyAdam macerası''Balık Gözlüğü''
Anıl Şahal''AlacaDoğan 'ın 8 bölümü Taş Kabus'' ile tekrar bizlerle.
Mehmet Kaan Sevinç-Vuslat Başka Bahara Kaldı
Kitaplık-Suat Gönülay'ın beklenen kitabı''Sonsuz Cuma Günü''Haziran ayının ilk haftası kitapçı raflarında yerini alıyor.
Bu sayının Pin-up'ı-Meryem Çimen'den.
Grafik Tasarım-Gülhan D.Sevinç
Haziran 2012 Sayı 57 nin oluşumunda yazıp,çizdikleriyle katkıda bulunan,emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
Yeni sayıda tekrar görüşmek dileğiyle,hepinize iyi okumalar.
Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan Sevinç
Gölge e-Dergi ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra  yazıp,çizdiklerinizi'de
golgeedit@gmail.com  adresinden iletebilirsiniz
Gölge e-Dergi'yi pdf olarak okumak için- www.mediafire.com/view/?tns6ov…
Gölge e-Dergiyi flash formatında okumak için- issuu.com/golgedergi/docs/golg…
Gölge e-Dergi Blog Sayfası-golgedergi.blogspot.com
Gölge e-Dergi deviantART  Sayfası-twitter.com/GolgeDergi
Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-golgedergi.deviantart.com/
Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz-issuu.com/golgedergi
Gölge e-Dergi Mayıs 2012 Sayı 56 ile yeniden sizlerle birlikteyiz.

Bu sayımızın kapağı''Samim Salur PAÇAÇIOĞLU''ndan geldi.

Haberlerde ,haberdar olmanız gereken bir sürü bilgi var.

Her sayı'da birbirinden farklı ve güzel röportajlara imza atan Ahmet Yüksel bu sayıda
Türkiye ve Dünya'da ilk kez yazılan,İtalyan yayıncı Bonelli'nin de ilgisini çeken ve İtalyanca'da basılacak olan ''Zagor'da Kim Kimdir?'' kitabının yazarı değerli dostum Eren Paykal ile kitabı  üzerine keyifli bir röportaj yaptı.

Gölge e-Dergi Sinemaya destek vermeye devam ediyor.
Gölge e- Dergi bu defa'da 15.Uçan Süpürge Uluslar Arası Kadın Film Festivali basın sponsorları arasında yerini aldı.''Cadılar 15.Kez İş Başında '' Hasan Nadir DERİN'in kaleminden.

Yazarın'ın Kaleminden-Suat GÖNÜLAY'ı bu güne kadar birbirinden farklı,keyifle okunan çizgi romanları,öyküleri ve çizgi roman karakterleri ile tanımıştık.Suat GÖNÜLAY her defasında olduğu gibi bu defa da bizleri şaşırtıyor ve farklı bir kitap ''Sonsuz Cuma'' ile okurlarıyla buluşuyor


Çizgi Roman'da Dil-Keyifle okuduğumuz bir çok çizgi roman'ın ama özellikle'de örümcek adam çevirilerin'de  katkısı olan İlke KESKİN ''Örümcek Adam Çevirilerinde Dil'i yazdı.

Avangers Marvel evreni'nin en büyük ve kalabalık çizgi roman topluluğunun beklenen film'i Hasan Nadir DERİN,Çizgi Roman karelerindeki öyküsünü'de İlke KESKİN yazdı


Oyun İnceleme-Kayra ''Keri'' KÜPÇÜ  Güneşin hiç doğmadığı bir oyun''Diablo Tarihçesi''ni yazdı bu sayıda.


Tarihte Bu Ay- Melahat YILMAZ,Dünya'nın ''Batman'' çizgi romanı ile ilk tanışmasını ve ''Citizen Kane''ile hafızalar'da yer eden büyük oyuncu ''Orson Welles'i ;
Ve hemen devamında  Film Kritik'te unutulmazlar arasında yerini alan  ''Citizen Kane''filmini yazdı.


Öyküler-
Sadık YEMNİ ''Gün Batımında İki Güneş''İllüstrasyon-Devrim KUNTER
Mehmet Berk YALTIRIK ''Ecel Yandı Ateş Behiye'' İllüstrasyon- Mustafa YAŞAR
Esin İPEK  ''Yazmak Üzerine Bir Şeyler'' İllüstrasyon-Hazal YAYALAR
Serkan KÖSE ''Dünyanın Sevgilisi'' İllüstrasyon-Yunus KOCATEPE
Gülten AĞRITMIŞ ''Ana Sütü'' İllüstrasyon-Bayram ARMITÇI

Çizgi Romanlar-
Fatih YÜRÜR ve Berçem Gözde ÖLMEZ bu defa üstad Giovanni SCOGNOMİLLO için yazıp çizdiler.''A Bırthday Story''

Mesut ŞENTÜRK bu sayıda yine keyifle okunacak ve renkli bir çizgi romana imzasını attı''Jiar,Kayıp Kral''

Tunç PEKMEN, çizgi roman üzerine yazdığı yazılar ve Nadir KUTLUHAN 'ın çizdiği çizgi roman senaryoları ile tanıdığımız dostumuz  keyifle okuyacağınız çizgi romanı bu defa hem yazdı hemde çizdi.

.Kitaplık-Yazar Bülent ERİŞ'in ''Din Karşıtı-Altıncı Nesil''kitabının tanıtımı var.

Portfolyo- Pin-up ve öykü illüstrasyonları ile Gölge e-Dergi'ye katkıda bulunan genç bir çizer arkadaşımız İlker YATI'yı tanıyıp çeşitli çizim örneklerini görebilirsiniz.

Bu sayının Pin-up'ı-Mehmet Günay ERCAN'dan.


Grafik Tasarım-Gülhan D.SEVİNÇ

Mayıs 2012 Sayı 56 nın oluşumunda yazıp,çizdikleriyle katkıda bulunan,emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni sayıda tekrar görüşmek dileğiyle,hepinize iyi okumalar.


Gölge e-Dergi Editörü-Mehmet Kaan SEVİNÇ

Gölge e-Dergi ile ilgili her türlü görüş,öneri ve yorumlarınızın yanı sıra  yazıp,çizdiklerinizi'de

golgeedit@gmail.com

adresinden iletebilirsiniz


Gölge e-Dergi'yi pdf olarak okumak için-

Gölge e-Dergiyi flash formatında okumak için-

Gölge e-Dergi Blog Sayfası-

Gölge e-Dergi deviantART  Sayfası-

Gölge e-Dergi Twitter Bağlantısı-

Gölge e-Dergi'nin bütün sayılarını Issuu'dan online olarak okuyabilirsiniz-